God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
M.P. Bruuns Gade 45, 8000 Aarhus C · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,7 % | 11,4 % | 21,8 % | 16,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 46,1 % | 69,5 % | 61,3 % | 66,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 13 % | 22,7 % | 26,4 % | 25,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -13 % | 50,4 % | 82,6 % | 63,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 50.013 kr. | 432.608 kr. | 620.339 kr. | 544.467 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 13 % | 22,7 % | 26,4 % | 25,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 87 % | 77,3 % | 73,6 % | 74,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 18,8 % | 32,7 % | 24,7 % | 35,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.533.217 kr. i 2022 til 3.946.694 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.533 | 3.182 | 3.895 | 3.947 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.483.204 kr. i 2022 til 3.402.227 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.483 | 2.749 | 3.275 | 3.402 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 942 kr. i 2022 til 448.119 kr. i 2025 (+47471 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 346 | 534 | 448 | −16 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -36.086 kr. i 2022 til 396.932 kr. i 2025 (+1200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -36 | 278 | 481 | 397 | −17 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -27.613 kr. i 2022 til 306.300 kr. i 2025 (+1209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | 216 | 370 | 306 | −17 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 818 | 732 | 668 | 664 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 390 | 413 | 426 | 434 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.209 | 1.145 | 1.094 | 1.098 | +0 % | |
| Varebeholdninger | 100 | 148 | 152 | 152 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 173.914 kr. i 2022 til 427.708 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 174 | 348 | 244 | 428 | +75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 427 | 739 | 605 | 810 | +34 % | |
| Aktiver i alt | 1.636 | 1.884 | 1.699 | 1.908 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 212.387 kr. i 2022 til 480.403 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 212 | 428 | 448 | 480 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 496.668 kr. i 2022 til 143.972 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 497 | 341 | 201 | 144 | −28 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 926.574 kr. i 2022 til 1.210.362 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 927 | 1.064 | 986 | 1.210 | +23 % | |
| Passiver i alt | 1.636 | 1.884 | 1.699 | 1.908 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2022 til 8 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 7 | 7 | 8 | +14 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus