God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fadet 5, 1799 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 85,4 % | 55 % | -19,3 % | -41,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 51,9 % | >999 % | 111 % | 104,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 96 % | 99 % | 72,9 % | 81,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 89 % | 55,6 % | -26,5 % | -51,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96 % | 99 % | 72,9 % | 81,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4 % | 1 % | 27,1 % | 18,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 51,9 % | >999 % | 104,8 % | 104,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.000 kr. i 2022 til -4.501 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -5 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.000 kr. i 2022 til -4.501 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -5 | +10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 322.833 kr. i 2022 til -86.779 kr. i 2025 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 323 | 311 | -67 | -87 | −29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 322.833 kr. i 2022 til -88.330 kr. i 2025 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 323 | 311 | -68 | -88 | −29 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 370 | 387 | 247 | 171 | −31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 370 | 387 | 247 | 171 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.786 kr. i 2022 til 40.031 kr. i 2025 (+414 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 100 | 100 | 40 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8 | 177 | 106 | 40 | −62 % | |
| Aktiver i alt | 378 | 565 | 354 | 211 | −40 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 362.833 kr. i 2022 til 172.948 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 363 | 559 | 258 | 173 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.000 kr. i 2022 til 38.330 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 6 | 96 | 38 | −60 % | |
| Passiver i alt | 378 | 565 | 354 | 211 | −40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København