Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jenstrupvej 47, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,2 % | -6,4 % | 4,2 % | 6,2 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 677,8 % | 673,6 % | 436,1 % | 445,1 % | 430,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,6 % | 91,6 % | 86,1 % | 85,8 % | 84,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,8 % | -6,9 % | 4,9 % | 7,2 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,6 % | 91,6 % | 86,1 % | 85,8 % | 84,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,4 % | 8,4 % | 13,9 % | 14,2 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 252,6 % | 239,8 % | 139,6 % | 115,2 % | 109,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 428.299 kr. i 2021 til -22.605 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 428 | -180 | -166 | -148 | -23 | +85 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.210.738 kr. i 2021 til 887.139 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.211 | -1.056 | 915 | 1.440 | 887 | −38 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.043.336 kr. i 2021 til 664.545 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.043 | -953 | 684 | 1.075 | 665 | −38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.148 | 6.563 | 6.417 | 6.374 | 6.301 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.148 | 6.563 | 6.417 | 6.374 | 6.301 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.565.531 kr. i 2021 til 2.929.043 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.566 | 3.006 | 3.165 | 2.824 | 2.929 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.569 | 8.443 | 9.887 | 10.914 | 11.492 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 16.717 | 15.006 | 16.304 | 17.289 | 17.794 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 15.305.561 kr. i 2021 til 15.100.805 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.306 | 13.752 | 14.036 | 14.836 | 15.101 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.411.714 kr. i 2021 til 2.667.136 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.412 | 1.253 | 2.267 | 2.452 | 2.667 | +9 % | |
| Passiver i alt | 16.717 | 15.006 | 16.304 | 17.289 | 17.794 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved