Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Enebærparken 136, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -46,2 % | 70,5 % | 31,9 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 23,1 % | 398,8 % | 566,9 % | 348,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 37,9 % | 80,8 % | 85,2 % | 78,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -122,1 % | 87,2 % | 37,4 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 37,9 % | 80,8 % | 85,2 % | 78,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 62,1 % | 19,2 % | 14,8 % | 21,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,4 % | 57,5 % | 29,5 % | 9,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -12.981 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | -8 | -9 | -13 | −45 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | -6 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -164.599 kr. i 2022 til 120.364 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -165 | 916 | 607 | 120 | −80 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.184 kr. i 2021 til 92.729 kr. i 2025 (+1889 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -163 | 912 | 587 | 93 | −84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 456 | 302 | 302 | 302 | 502 | +66 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 456 | 302 | 302 | 302 | 502 | +66 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.666 kr. i 2021 til 38.327 kr. i 2025 (+1338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 1 | 143 | 80 | 38 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19 | 51 | 992 | 1.542 | 1.441 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 475 | 353 | 1.294 | 1.844 | 1.943 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 296.479 kr. i 2021 til 1.529.680 kr. i 2025 (+416 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 296 | 134 | 1.045 | 1.572 | 1.530 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 178.437 kr. i 2021 til 413.529 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 178 | 219 | 249 | 272 | 414 | +52 % | |
| Passiver i alt | 475 | 353 | 1.294 | 1.844 | 1.943 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding