Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tolderstien 11, 7700 Thisted · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 35,1 % | 20,3 % | 12,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 98,4 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 35,2 % | 20,6 % | 12,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 98,4 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,2 % | 1,6 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 906,9 % | 60,3 % | 24,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 118.199 kr. i 2021 til 227.934 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 118 | 164 | 578 | 303 | 228 | −25 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 288.684 kr. i 2021 til 350.061 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 289 | 22 | 702 | 529 | 350 | −34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 252.032 kr. i 2021 til 323.969 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 252 | 22 | 702 | 486 | 324 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 624 | 694 | 1.140 | 887 | 833 | −6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 624 | 694 | 1.140 | 887 | 833 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.176 kr. i 2021 til 5.602 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 19 | 27 | 22 | 6 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 859 | 1.511 | 1.739 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 1.543 | 1.414 | 1.998 | 2.397 | 2.572 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.502.974 kr. i 2021 til 2.548.755 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.503 | 1.411 | 1.995 | 2.360 | 2.549 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 39.652 kr. i 2021 til 23.092 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 3 | 3 | 37 | 23 | −38 % | |
| Passiver i alt | 1.543 | 1.414 | 1.998 | 2.397 | 2.572 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted