Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rødebro 1, 6950 Ringkøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20 % | 22,7 % | 17,6 % | 38,7 % | 20,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 142 % | 166,6 % | 170,3 % | 342,4 % | 169,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 45,9 % | 56,2 % | 60,2 % | 82,6 % | 61,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,6 % | 40,4 % | 29,2 % | 46,8 % | 33,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,9 % | 56,2 % | 60,2 % | 82,6 % | 61,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,1 % | 43,8 % | 39,8 % | 17,4 % | 38,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20,1 % | 75,6 % | 81,1 % | 74,5 % | 59,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.912 kr. i 2021 til -12.211 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -8 | -9 | -9 | -12 | −43 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.645 kr. i 2022 til -8.548 kr. i 2024 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -8 | -9 | -9 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 129.604 kr. i 2021 til 86.456 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 131 | 85 | 141 | 86 | −39 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 133.992 kr. i 2021 til 91.856 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 134 | 131 | 85 | 149 | 92 | −38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 156 | 156 | 156 | 156 | 156 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 156 | 156 | 156 | 156 | 156 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 72.755 kr. i 2021 til 101.739 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 191 | 156 | 50 | 102 | +104 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 514 | 421 | 328 | 229 | 290 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 670 | 577 | 484 | 385 | 446 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 307.596 kr. i 2021 til 274.797 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 308 | 324 | 291 | 318 | 275 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 362.167 kr. i 2021 til 171.242 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 362 | 253 | 193 | 67 | 171 | +156 % | |
| Passiver i alt | 670 | 577 | 484 | 385 | 446 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringkøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern