God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rådyret 153, 9530 Støvring · Opsamling og behandling af spildevand
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | — | 1,1 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,4 % | — | 2,4 % | 7,2 % | 10,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 69,3 % | — | 46,8 % | 84,6 % | 81,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 23,6 % | — | 23,4 % | 31,2 % | 40,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 52,8 % | — | 10,2 % | 23,1 % | 26,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.319.925 kr. | — | 3.438.666 kr. | 5.345.329 kr. | 5.866.691 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,6 % | — | 23,4 % | 31,2 % | 40,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,4 % | — | 76,6 % | 68,8 % | 59,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | 0,1 % | 24,8 % | 19,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 6.176.071 kr. i 2021 til 12.331.374 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.176 | 7.679 | 8.081 | 10.162 | 12.331 | +21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.856.146 kr. i 2021 til 6.464.683 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.856 | 4.022 | 4.642 | 4.816 | 6.465 | +34 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.330.993 kr. i 2021 til 2.877.247 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.331 | 2.013 | 1.027 | 2.190 | 2.877 | +31 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.195.096 kr. i 2021 til 2.519.218 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.195 | 1.928 | 629 | 1.735 | 2.519 | +45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.707.607 kr. i 2021 til 1.955.206 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.708 | 1.492 | 475 | 1.338 | 1.955 | +46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.375 | 14.287 | 17.948 | 14.886 | 13.168 | −12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 42 | 212 | 42 | 42 | 292 | +595 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.417 | 14.499 | 17.990 | 14.928 | 13.460 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 6 | 25 | +321 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 1.107.806 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 270 | 3 | 1.065 | 1.108 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.317 | 2.343 | 1.936 | 3.635 | 4.567 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 13.734 | 16.843 | 19.926 | 18.563 | 18.027 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.235.903 kr. i 2021 til 7.346.516 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.236 | 4.578 | 4.653 | 5.791 | 7.347 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.493.734 kr. i 2021 til 3.940.259 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.494 | 8.204 | 10.055 | 7.405 | 3.940 | −47 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.345.464 kr. i 2021 til 5.619.355 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.345 | 3.131 | 4.135 | 4.298 | 5.619 | +31 % | |
| Passiver i alt | 13.734 | 16.843 | 19.926 | 18.563 | 18.027 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 6 | 6 | 7 | 8 | +14 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild