Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dr. Priemes Vej 8C, 1854 Frederiksberg C · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 9,8 | 8,8 | -4,1 | 190,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 1,8 % | 1,6 % | -4,5 % | 53,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 15,8 % | 11,9 % | 3,4 % | 357,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 21,3 % | 22,7 % | 17,8 % | 69,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,7 % | 7,2 % | -25,3 % | 77,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.985.071 kr. | 1.771.887 kr. | -824.535 kr. | 28.835.519 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 21,3 % | 22,7 % | 17,8 % | 69,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 78,7 % | 77,3 % | 82,2 % | 30,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4 % | 0 % | 0,7 % | 4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.309.313 kr. i 2021 til 28.835.519 kr. i 2025 (+1149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.309 | 1.985 | 1.772 | -825 | 28.836 | +3597 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.107.146 kr. i 2021 til 28.683.894 kr. i 2025 (+1261 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.107 | 1.783 | 1.570 | -1.027 | 28.684 | +2894 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.200.892 kr. i 2021 til 28.133.935 kr. i 2025 (+2243 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.201 | 814 | 729 | -2.008 | 28.134 | +1501 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 944.907 kr. i 2021 til 21.701.503 kr. i 2025 (+2197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 945 | 641 | 576 | -1.609 | 21.702 | +1449 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 32.619 | 32.417 | 32.214 | 34.775 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 32.619 | 32.417 | 32.214 | 34.775 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.207.042 kr. i 2021 til 455.173 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.207 | 588 | 2 | 183 | 455 | +149 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.683 | 2.334 | 2.844 | 905 | 40.357 | +4358 % | |
| Aktiver i alt | 34.301 | 34.750 | 35.059 | 35.680 | 40.357 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.753.241 kr. i 2021 til 28.062.467 kr. i 2025 (+316 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.753 | 7.394 | 7.970 | 6.361 | 28.062 | +341 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 14.394.083 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.394 | 9.572 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.288.619 kr. i 2021 til 11.294.252 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.289 | 14.746 | 23.897 | 26.527 | 11.294 | −57 % | |
| Passiver i alt | 34.301 | 34.750 | 35.059 | 35.680 | 40.357 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 2 | 2 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg