Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klanghøj 35, 8670 Låsby · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,5 % | -6,9 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 92,3 % | 86,8 % | 99,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 1,5 % | -5,1 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 509,5 % | 133,3 % | -567,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 143.467 kr. | -24.549 kr. | 112.939 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 1,5 % | -5,1 % | -0,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 98,5 % | 105,1 % | 100,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.108.031 kr. i 2021 til 2.921.316 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.108 | 1.963 | 2.698 | 2.816 | 2.921 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 4.060.099 kr. i 2021 til 2.808.377 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.060 | 1.797 | 2.555 | 2.840 | 2.808 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 42.225 kr. i 2021 til 112.939 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 166 | 127 | -49 | 113 | +333 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 27.793 kr. i 2021 til 55.186 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 151 | 110 | -87 | 55 | +164 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 27.793 kr. i 2021 til 55.186 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 151 | 110 | -87 | 55 | +164 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 134 | 110 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 134 | 110 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 88 | 58 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 977 | 1.001 | 1.341 | 1.151 | 1.377 | +20 % | |
| Aktiver i alt | 977 | 1.001 | 1.475 | 1.261 | 1.377 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -239.542 kr. i 2021 til -9.732 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -240 | -89 | 22 | -65 | -10 | +85 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.216.599 kr. i 2021 til 1.387.063 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.217 | 1.089 | 1.453 | 1.326 | 1.387 | +5 % | |
| Passiver i alt | 977 | 1.001 | 1.475 | 1.261 | 1.377 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 8 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 3 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Låsby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg