Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gersehaven 27, 3320 Skævinge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,5 % | 10,2 % | 14,5 % | 10,4 % | 9,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,6 % | 81,9 % | 81,6 % | 82,7 % | 86 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,7 % | 12,4 % | 17,7 % | 12,6 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,6 % | 81,9 % | 81,6 % | 82,7 % | 86 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,4 % | 18,1 % | 18,4 % | 17,3 % | 14 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 400,1 % | 34,6 % | 11,2 % | 11,7 % | 65,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.147.999 kr. i 2022 til 1.827.211 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.148 | 2.202 | 3.045 | 2.632 | 1.827 | −31 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.003.209 kr. i 2022 til 1.743.470 kr. i 2026 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.003 | 2.029 | 2.865 | 2.439 | 1.743 | −29 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.239.062 kr. i 2022 til 2.458.623 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.239 | 2.348 | 3.336 | 2.943 | 2.459 | −16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 941.520 kr. i 2022 til 2.113.480 kr. i 2026 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 942 | 1.509 | 2.595 | 2.088 | 2.113 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.433 | 8.471 | 8.512 | 8.645 | 8.751 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.433 | 8.471 | 8.512 | 8.645 | 8.751 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 288.969 kr. i 2022 til 102.736 kr. i 2026 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 289 | 88 | 85 | 92 | 103 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.135 | 6.379 | 9.412 | 11.437 | 12.861 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 12.568 | 14.850 | 17.924 | 20.082 | 21.612 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.760.531 kr. i 2022 til 18.577.189 kr. i 2026 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.761 | 12.155 | 14.632 | 16.599 | 18.577 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 72.227 kr. i 2022 til 156.078 kr. i 2026 (+116 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | 253 | 757 | 784 | 156 | −80 % | |
| Passiver i alt | 12.568 | 14.850 | 17.924 | 20.082 | 21.612 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skævinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød