Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Københovedvej 37, 6630 Rødding · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 4,5 | -3,6 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,8 % | 0,2 % | 0,8 % | 2,4 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 100,9 % | 81,8 % | 84,4 % | 96,9 % | 81,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 3,7 % | 4 % | 4,8 % | 7,2 % | 7,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -22,5 % | 4,6 % | 17,3 % | 33,9 % | 32,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 44.767 kr. | 39.494 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 3,7 % | 4 % | 4,8 % | 7,2 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 96,3 % | 96 % | 95,2 % | 92,8 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,8 % | 75,7 % | 81,5 % | 96,9 % | 80,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 18.112 kr. i 2021 til 49.645 kr. i 2025 (+174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 26 | 45 | 39 | 50 | +26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 34.756 kr. i 2023 til 44.645 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 35 | 51 | 45 | −12 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.638 kr. i 2021 til 22.416 kr. i 2025 (+393 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | 2 | 10 | 27 | 22 | −18 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.338 kr. i 2021 til 21.536 kr. i 2025 (+393 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | 2 | 7 | 21 | 22 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 800 | 800 | 790 | 801 | 796 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 800 | 800 | 790 | 801 | 796 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 68.270 kr. i 2021 til 48.387 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 68 | 57 | 66 | 68 | 48 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77 | 62 | 68 | 68 | 49 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 877 | 862 | 858 | 869 | 845 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 32.662 kr. i 2021 til 65.605 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 34 | 41 | 63 | 66 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 768.000 kr. i 2021 til 719.520 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 768 | 752 | 736 | 736 | 720 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 76.000 kr. i 2021 til 60.162 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 76 | 76 | 80 | 70 | 60 | −14 % | |
| Passiver i alt | 877 | 862 | 858 | 869 | 845 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | – | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.