Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gretevej 6, 5250 Odense SV · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 5,9 | 5,9 | 3,4 | 2,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,6 % | 0 % | -1,5 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 29,8 % | 46,6 % | 19,7 % | 16,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 0,2 % | 0,2 % | -1,3 % | -2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -280,9 % | 14,6 % | 118,7 % | 35,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 117.969 kr. | 117.761 kr. | 66.910 kr. | 45.520 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 0,2 % | 0,2 % | -1,3 % | -2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 99,8 % | 99,8 % | 101,3 % | 102 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 24,4 % | 40,8 % | 13 % | 8,2 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 115.665 kr. i 2021 til 45.520 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | 118 | 118 | 67 | 46 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 95.772 kr. i 2021 til 25.627 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 96 | 98 | 98 | 47 | 26 | −45 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.186 kr. i 2021 til -21.035 kr. i 2025 (−393 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | -16 | 7 | -46 | -21 | +54 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.229 kr. i 2021 til -21.035 kr. i 2025 (−1812 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | -17 | 1 | -46 | -21 | +54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.970 | 2.950 | 2.930 | 2.910 | 2.890 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.970 | 2.950 | 2.930 | 2.910 | 2.890 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2 kr. i 2021 til 25.558 kr. i 2025 (+1277800 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 36 | 95 | 35 | 26 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4 | 43 | 108 | 52 | 52 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 2.974 | 2.993 | 3.038 | 2.963 | 2.942 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 23.338 kr. i 2021 til -59.432 kr. i 2025 (−355 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 6 | 7 | -38 | -59 | −55 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.855.583 kr. i 2021 til 2.690.869 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.856 | 2.841 | 2.799 | 2.735 | 2.691 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 95.240 kr. i 2021 til 310.412 kr. i 2025 (+226 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 95 | 146 | 232 | 266 | 310 | +17 % | |
| Passiver i alt | 2.974 | 2.993 | 3.038 | 2.963 | 2.942 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense