Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ringager 4E, 2605 Brøndby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,8 % | 10,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 144,2 % | 21,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 12,6 % | 20,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 93,2 % | 53,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 12,6 % | 20,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 87,4 % | 79,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 144,2 % | 21,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.005 kr. i 2024 til -11.202 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -11 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 545.161 kr. i 2024 til 524.114 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 545 | 524 | −4 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.601 | 4.685 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.601 | 4.685 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.049 kr. i 2024 til 105.045 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 105 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36 | 105 | +191 % | |
| Aktiver i alt | 4.637 | 4.790 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 585.161 kr. i 2024 til 974.275 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 585 | 974 | +66 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.026.775 kr. i 2024 til 3.332.288 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.027 | 3.332 | −17 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 25.000 kr. i 2024 til 483.375 kr. i 2025 (+1834 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 483 | +1834 % | |
| Passiver i alt | 4.637 | 4.790 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby