God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Smedevænget 1, 3100 Hornbæk · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,1 % | 74,7 % | 0,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 % | 439,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 0,8 % | 77,2 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,3 % | 96,7 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,8 % | 77,2 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,2 % | 22,8 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,7 % | 5,2 % | 0,9 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2023-12-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 184 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2023 | Ændring2023 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 83.243 kr. i 2022 til -901 kr. i 2023 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 2.217 | -1 | −100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 83.243 kr. i 2022 til -901 kr. i 2023 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 2.217 | -1 | −100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 10.049 kr. i 2022 til 14.142 kr. i 2023 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 2.176 | 14 | −99 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.849 kr. i 2022 til 11.040 kr. i 2023 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 1.719 | 11 | −99 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.207 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.207 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 125.711 kr. i 2022 til 83 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 126 | 27 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 130 | 2.303 | 1.799 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 7.337 | 2.303 | 1.799 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 59.119 kr. i 2022 til 1.789.401 kr. i 2023 (+2927 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 59 | 1.778 | 1.789 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 7.278.071 kr. i 2022 til 9.352 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.278 | 524 | 9 | −98 % | |
| Passiver i alt | 7.337 | 2.303 | 1.799 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør