Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Spangbergsvej 38, 7700 Thisted · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,6 % | -11,2 % | 5,1 % | 5,9 % | -1,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,6 % | 98 % | 97 % | 98,9 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,6 % | -11,4 % | 5,3 % | 6 % | -1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,6 % | 98 % | 97 % | 98,9 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,4 % | 2 % | 3 % | 1,1 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 40,3 % | 5,8 % | 29,7 % | 34,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -18.759 kr. i 2021 til -9.133 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -6 | -7 | -7 | -9 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 42.116 kr. i 2021 til -16.069 kr. i 2025 (−138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | -163 | 72 | 79 | -16 | −120 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 32.766 kr. i 2021 til -12.524 kr. i 2025 (−138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | -127 | 56 | 62 | -13 | −120 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.229 kr. i 2021 til 142.821 kr. i 2025 (+1068 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 1 | 10 | 4 | 143 | +3468 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.274 | 1.139 | 1.088 | 1.038 | 935 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 1.274 | 1.139 | 1.088 | 1.038 | 935 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.243.765 kr. i 2021 til 923.572 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.244 | 1.116 | 1.055 | 1.026 | 924 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 30.382 kr. i 2021 til 11.726 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 23 | 33 | 12 | 12 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.274 | 1.139 | 1.088 | 1.038 | 935 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted