Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Aalborgvej 73, 9280 Storvorde · IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -10,7 % | -0,9 % | 22,2 % | 15,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,7 % | 98,1 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -10,8 % | -0,9 % | 22,7 % | 15,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,7 % | 98,1 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,3 % | 1,9 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 117,2 % | 79,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -450.016 kr. i 2022 til 2.382.718 kr. i 2026 (+629 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -450 | 626 | 321 | -125 | 2.383 | +2002 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 432.222 kr. i 2022 til 1.211.883 kr. i 2026 (+180 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 432 | 0 | 728 | 1.387 | 1.212 | −13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -882.238 kr. i 2022 til 1.170.835 kr. i 2026 (+233 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -882 | 626 | -407 | -1.512 | 1.171 | +177 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.992.630 kr. i 2022 til 3.787.162 kr. i 2026 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.993 | -1.646 | -80 | 4.963 | 3.787 | −24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.936.772 kr. i 2022 til 3.707.491 kr. i 2026 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.937 | -1.758 | -140 | 4.676 | 3.707 | −21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 151 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.224 | 3.981 | 5.455 | 6.772 | 10.257 | +51 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.224 | 3.981 | 5.455 | 6.772 | 10.409 | +54 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 971.904 kr. i 2022 til 5.765.381 kr. i 2026 (+493 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 972 | 272 | 56 | 314 | 5.765 | +1735 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.809 | 12.371 | 10.663 | 14.248 | 14.154 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 19.034 | 16.352 | 16.119 | 21.020 | 24.563 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 18.778.877 kr. i 2022 til 24.197.225 kr. i 2026 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.779 | 16.329 | 16.071 | 20.625 | 24.197 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 254.907 kr. i 2022 til 365.726 kr. i 2026 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 255 | 23 | 47 | 396 | 366 | −8 % | |
| Passiver i alt | 19.034 | 16.352 | 16.119 | 21.020 | 24.563 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Storvorde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg