Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Lysbrovej 4, 4600 Køge · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 1,3 | 1 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -12,9 % | 13,9 % | -2,5 % | -7,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 157,2 % | 157,9 % | 145,9 % | 136,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 44,1 % | 39,8 % | 33,7 % | 29,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -29,2 % | 34,8 % | -7,6 % | -25,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -27.393 kr. | 108.777 kr. | 8.964 kr. | -21.698 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 44,1 % | 39,8 % | 33,7 % | 29,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 55,9 % | 60,2 % | 66,3 % | 70,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 123,2 % | 123,4 % | 101,7 % | 123,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 67.395 kr. i 2022 til 452.411 kr. i 2026 (+571 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 67 | 228 | 418 | 450 | 452 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 20.189 kr. i 2022 til 474.109 kr. i 2026 (+2248 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 255 | 309 | 441 | 474 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 41.206 kr. i 2022 til -28.198 kr. i 2026 (−168 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | -38 | 96 | 2 | -28 | −1244 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 33.910 kr. i 2022 til -37.529 kr. i 2026 (−211 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34 | -47 | 86 | -7 | -38 | −440 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 25.418 kr. i 2022 til -32.542 kr. i 2026 (−228 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | -44 | 81 | -12 | -33 | −169 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12 | 42 | 29 | 23 | 16 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12 | 42 | 29 | 23 | 16 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 106 | 60 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 425.443 kr. i 2022 til 377.014 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 425 | 236 | 433 | 315 | 377 | +20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 459 | 301 | 554 | 452 | 416 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 471 | 343 | 583 | 475 | 432 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 195.548 kr. i 2022 til 127.459 kr. i 2026 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 196 | 151 | 232 | 160 | 127 | −20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 272.755 kr. i 2022 til 304.766 kr. i 2026 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 273 | 192 | 351 | 310 | 305 | −2 % | |
| Passiver i alt | 471 | 343 | 583 | 475 | 432 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.