Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Almindingen 5, 2870 Dyssegård · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -381,9 % | 13,8 % | -5 % | -4,3 % | -3,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 148,4 % | 138,2 % | 130,4 % | 176,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 32,6 % | 27,6 % | 23,3 % | 19,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -381,9 % | 42,3 % | -18 % | -18,4 % | -20,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 32,6 % | 27,6 % | 23,3 % | 19,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 67,4 % | 72,4 % | 76,7 % | 80,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | 0,1 % | 0 % | 115,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -31.693 kr. i 2021 til -10.000 kr. i 2024 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -32 | 0 | -21 | -10 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -32 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -31.700 kr. i 2021 til -56.304 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -32 | 199 | – | – | -56 | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -31.700 kr. i 2021 til -56.304 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -32 | 199 | -72 | -62 | -56 | +9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.443 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.443 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 947 kr. i 2021 til 3.805 kr. i 2025 (+302 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 1 | 0 | 4 | +7510 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8 | 1.445 | 1.444 | 1.447 | 6 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 8 | 1.445 | 1.444 | 1.447 | 1.449 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.300 kr. i 2021 til 280.671 kr. i 2025 (+3282 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 471 | 399 | 337 | 281 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1.165 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 973.835 kr. i 2022 til 3.288 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 974 | 1.045 | 1.110 | 3 | −100 % | |
| Passiver i alt | 8 | 1.445 | 1.444 | 1.447 | 1.449 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dyssegård — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte