Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Buestræde 7, 2750 Ballerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -13,2 % | 90,7 % | 44,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,8 % | 98,8 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -15,1 % | 91,8 % | 44,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,8 % | 98,8 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,2 % | 1,2 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 171,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.918 kr. i 2023 til -7.654 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -8 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.918 kr. i 2023 til -7.654 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -8 | −16 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -5.918 kr. i 2023 til 382.451 kr. i 2025 (+6563 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 438 | 382 | −13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.918 kr. i 2023 til 382.451 kr. i 2025 (+6563 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 438 | 382 | −13 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 45 | 45 | 45 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 45 | 45 | 45 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 434.232 kr. i 2024 til 10.165 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 434 | 10 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 438 | 820 | +87 % | |
| Aktiver i alt | 45 | 483 | 865 | +79 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 39.082 kr. i 2023 til 859.342 kr. i 2025 (+2099 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 477 | 859 | +80 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.918 kr. i 2023 til 5.917 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 6 | 6 | −0 % | |
| Passiver i alt | 45 | 483 | 865 | +79 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup