Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vilsundvej 15, 7950 Erslev · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 2,2 | 2,8 | 3,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -1,7 % | -0,3 % | 0,5 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 19,6 % | 11,2 % | 13,9 % | 2,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 29,2 % | 30,2 % | 25,7 % | 28,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -5,7 % | -1,1 % | 1,8 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 304.096 kr. | 451.966 kr. | 630.857 kr. | 802.410 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 29,2 % | 30,2 % | 25,7 % | 28,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 70,8 % | 69,8 % | 74,3 % | 71,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 461.548 kr. i 2021 til 851.967 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 462 | 304 | 452 | 631 | 852 | +35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 206.876 kr. i 2021 til 576.305 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 207 | 34 | 246 | 407 | 576 | +42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 30.629 kr. i 2021 til 278.901 kr. i 2025 (+811 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | -183 | -35 | 59 | 279 | +376 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 23.362 kr. i 2021 til 217.523 kr. i 2025 (+831 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | -143 | -28 | 46 | 218 | +376 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.923 | 7.883 | 7.832 | 9.248 | 9.626 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.923 | 7.883 | 7.832 | 9.248 | 9.626 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 9.571 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 660 | 657 | 333 | 524 | 80 | −85 % | |
| Aktiver i alt | 8.582 | 8.540 | 8.165 | 9.771 | 9.706 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.033.400 kr. i 2021 til 2.725.583 kr. i 2025 (+164 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.033 | 2.490 | 2.462 | 2.508 | 2.726 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.807.946 kr. i 2021 til 3.231.516 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.808 | 2.646 | 2.604 | 3.359 | 3.232 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.721.920 kr. i 2021 til 3.565.663 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.722 | 3.347 | 2.963 | 3.760 | 3.566 | −5 % | |
| Passiver i alt | 8.582 | 8.540 | 8.165 | 9.771 | 9.706 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Erslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.