Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stengårds Alle 266, 2860 Søborg · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 42,3 | 40,1 | 35 | 43,8 | 49,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,8 % | 6,6 % | 3,1 % | 4,8 % | 24,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 124,7 % | 165,7 % | 142,2 % | 179,1 % | 209,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 38,6 % | 52,3 % | 35,9 % | 47,2 % | 52,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 46 % | 12,5 % | 8,6 % | 10,2 % | 46,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 54.252 kr. | 24.849 kr. | 21.802 kr. | 24.485 kr. | 125.293 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,6 % | 52,3 % | 35,9 % | 47,2 % | 52,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,4 % | 47,7 % | 64,1 % | 52,8 % | 47,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 110,4 % | 78,6 % | 126,4 % | 169,9 % | 132,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 465.134 kr. i 2021 til 597.526 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 465 | 441 | 385 | 482 | 598 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 43.252 kr. i 2021 til 113.293 kr. i 2025 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 14 | 11 | 13 | 113 | +740 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 42.291 kr. i 2021 til 113.293 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 13 | 11 | 13 | 113 | +740 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 34.141 kr. i 2021 til 91.293 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 11 | 8 | 10 | 91 | +771 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 45 | 34 | 23 | 12 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 45 | 34 | 23 | 12 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 130.366 kr. i 2021 til 235.620 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 130 | 61 | 209 | 196 | 236 | +20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 147 | 128 | 235 | 207 | 373 | +80 % | |
| Aktiver i alt | 192 | 162 | 258 | 219 | 373 | +71 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 74.141 kr. i 2021 til 194.548 kr. i 2025 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 74 | 85 | 93 | 103 | 195 | +88 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 118.075 kr. i 2021 til 178.344 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 77 | 165 | 115 | 178 | +55 % | |
| Passiver i alt | 192 | 162 | 258 | 219 | 373 | +71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe