Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tines Vej 32, 9380 Vestbjerg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,9 % | -1,7 % | -0,9 % | -1,4 % | -1,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 467,4 % | 328,7 % | 401,7 % | 992,3 % | 919,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,6 % | 69,6 % | 75,1 % | 89,9 % | 89,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,4 % | -2,5 % | -1,3 % | -1,5 % | -1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,6 % | 69,6 % | 75,1 % | 89,9 % | 89,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,4 % | 30,4 % | 24,9 % | 10,1 % | 10,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 456,7 % | 324,9 % | 401 % | 992,3 % | 919,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.489 kr. i 2021 til -13.870 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -12 | -11 | -13 | -14 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -12.545 kr. i 2024 til -13.870 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -13 | -14 | −11 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -27.750 kr. i 2021 til -13.870 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | -24 | -11 | -13 | -14 | −11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -27.714 kr. i 2021 til -13.870 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | -24 | -11 | -12 | -14 | −11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.454.642 kr. i 2021 til 841.907 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.455 | 1.380 | 1.198 | 920 | 842 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.489 | 1.396 | 1.200 | 920 | 842 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 1.489 | 1.396 | 1.200 | 920 | 842 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.170.116 kr. i 2021 til 750.323 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.170 | 971 | 901 | 827 | 750 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 318.526 kr. i 2021 til 91.584 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 425 | 299 | 93 | 92 | −1 % | |
| Passiver i alt | 1.489 | 1.396 | 1.200 | 920 | 842 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vestbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg