Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bygmestervej 20, 5750 Ringe · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 35,5 % | 37,9 % | 42 % | 53,9 % | 43,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 386,1 % | 393,4 % | 472,3 % | 526,9 % | 316,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 75,2 % | 75,4 % | 79,2 % | 81,4 % | 73,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 47,2 % | 50,4 % | 53,1 % | 66,2 % | 59,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.052.749 kr. | 1.125.407 kr. | 1.221.184 kr. | 1.109.160 kr. | 678.001 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,2 % | 75,4 % | 79,2 % | 81,4 % | 73,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,8 % | 24,6 % | 20,8 % | 18,6 % | 26,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 78,7 % | 79 % | 90,7 % | 140,7 % | 195,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.528.272 kr. i 2022 til 4.132.287 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.528 | 4.577 | 4.927 | 4.431 | 4.132 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 3.475.523 kr. i 2022 til 3.454.286 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.476 | 3.451 | 3.706 | 3.322 | 3.454 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 992.470 kr. i 2022 til 668.914 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 992 | 1.098 | 1.194 | 1.102 | 669 | −39 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.018.826 kr. i 2022 til 689.325 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.019 | 1.145 | 1.266 | 1.157 | 689 | −40 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 793.160 kr. i 2022 til 536.153 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 793 | 893 | 987 | 902 | 536 | −41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 62 | 34 | 7 | 0 | 173 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 37 | 37 | 37 | 37 | 37 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 99 | 72 | 44 | 37 | 210 | +463 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 434.806 kr. i 2022 til 622.505 kr. i 2026 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 435 | 458 | 443 | 437 | 623 | +43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.134 | 2.281 | 2.304 | 1.636 | 1.010 | −38 % | |
| Aktiver i alt | 2.233 | 2.353 | 2.348 | 1.673 | 1.220 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.680.218 kr. i 2022 til 898.562 kr. i 2026 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.680 | 1.773 | 1.860 | 1.362 | 899 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 552.723 kr. i 2022 til 319.011 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 553 | 580 | 488 | 310 | 319 | +3 % | |
| Passiver i alt | 2.233 | 2.353 | 2.348 | 1.673 | 1.220 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 6 kr. i 2022 til 4 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Faaborg-Midtfyn