Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stenkildevej 31, 8260 Viby J · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,2 | -0,1 | -0,3 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,8 % | 12,5 % | 19 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,8 % | 97,8 % | 94,5 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,8 % | 12,8 % | 20,1 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -1.969.733 kr. | -1.345.033 kr. | -852.880 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,8 % | 97,8 % | 94,5 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,2 % | 2,2 % | 5,5 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 23,9 % | 138,7 % | 10,8 % | 602,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -230.243 kr. i 2021 til -169.363 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -230 | -286 | -177 | -187 | -169 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.472.663 kr. i 2021 til 1.298.024 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.473 | 1.684 | 1.168 | 666 | 1.298 | +95 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.787.886 kr. i 2021 til -1.467.387 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.788 | -2.055 | -1.373 | -853 | -1.467 | −72 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.120.400 kr. i 2021 til 83.866 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.120 | -845 | 3.660 | 7.060 | 84 | −99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.275.104 kr. i 2021 til 102.936 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.275 | -581 | 2.917 | 5.549 | 103 | −98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 113 | 28 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.119 | 2.535 | 2.625 | 3.287 | 3.057 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.232 | 2.563 | 2.625 | 3.287 | 3.057 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 772.419 kr. i 2021 til 2.372.583 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 772 | 164 | 725 | 175 | 2.373 | +1255 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.772 | 18.532 | 20.727 | 25.965 | 24.076 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 23.004 | 21.095 | 23.352 | 29.252 | 27.134 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 22.172.886 kr. i 2021 til 26.739.905 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22.173 | 20.412 | 22.828 | 27.637 | 26.740 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 825.181 kr. i 2021 til 393.910 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 825 | 684 | 523 | 1.615 | 394 | −76 % | |
| Passiver i alt | 23.004 | 21.095 | 23.352 | 29.252 | 27.134 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viby J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus