Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Suomisvej 1, 1927 Frederiksberg C · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 79,1 % | 79,7 % | 55,4 % | 9,5 % | 83,8 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 74,6 % | 75,3 % | 51,1 % | 5,3 % | -133,4 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | 17,8 | 18,2 | 12,9 | 2,3 | 20,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,8 % | 6,7 % | 4,6 % | 0,3 % | -16,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 120,4 % | 141,3 % | 151,5 % | 142 % | 90,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 31,4 % | 37,6 % | 41 % | 40,8 % | 31,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,6 % | 17,9 % | 11,1 % | 0,7 % | -51,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 166.979 kr. | 170.450 kr. | 120.545 kr. | 21.140 kr. | -297.675 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 31,4 % | 37,6 % | 41 % | 40,8 % | 31,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 68,6 % | 62,4 % | 59 % | 59,2 % | 68,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 36,1 % | 45,4 % | 51,5 % | 42,9 % | 74,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 211.200 kr. i 2022 til 230.214 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | 214 | 218 | 222 | 230 | +4 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 166.979 kr. i 2022 til 192.985 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 170 | 121 | 21 | 193 | +813 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 157.605 kr. i 2022 til -307.049 kr. i 2026 (−295 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 158 | 161 | 111 | 12 | -307 | −2710 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 150.153 kr. i 2022 til -327.298 kr. i 2026 (−318 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 150 | 152 | 107 | 7 | -327 | −4781 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 117.753 kr. i 2022 til -254.298 kr. i 2026 (−316 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 119 | 83 | 5 | -254 | −4816 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.093 | 1.084 | 1.074 | 1.065 | 1.055 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.093 | 1.084 | 1.074 | 1.065 | 1.055 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 192.032 kr. i 2022 til 432.621 kr. i 2026 (+125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 192 | 219 | 254 | 236 | 433 | +84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 641 | 681 | 747 | 779 | 529 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 1.734 | 1.765 | 1.821 | 1.844 | 1.584 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 544.492 kr. i 2022 til 497.503 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 544 | 663 | 746 | 752 | 498 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 589.110 kr. i 2022 til 406.815 kr. i 2026 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 589 | 544 | 499 | 453 | 407 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 532.391 kr. i 2022 til 582.998 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 532 | 482 | 493 | 549 | 583 | +6 % | |
| Passiver i alt | 1.734 | 1.765 | 1.821 | 1.844 | 1.584 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg