God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Holbækvej 49, 4180 Sorø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 73,3 % | -62,6 % | 73 % | 44,8 % | -32,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 89 % | 124,3 % | 232,4 % | 205,1 % | 210,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,3 % | 23 % | 90,4 % | 81,1 % | 68,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 94,7 % | -272,1 % | 80,7 % | 55,2 % | -47,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,3 % | 23 % | 90,4 % | 81,1 % | 68,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,7 % | 77 % | 9,6 % | 18,9 % | 31,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 66,3 % | 63,2 % | 67,4 % | 58,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -3.689 kr. i 2022 til -1.024 kr. i 2026 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -5 | -1 | +79 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.689 kr. i 2022 til -1.024 kr. i 2026 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | – | -4 | -5 | -1 | +79 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 212.672 kr. i 2022 til -45.341 kr. i 2026 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 213 | -82 | 124 | 130 | -45 | −135 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 214.857 kr. i 2022 til -44.084 kr. i 2026 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 215 | -82 | 126 | 131 | -44 | −134 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 234 | 6 | 135 | 180 | 46 | −75 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 234 | 6 | 135 | 180 | 46 | −75 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 477 kr. i 2022 til 25.406 kr. i 2026 (+5226 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 67 | 11 | 37 | 25 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 59 | 126 | 39 | 113 | 91 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 293 | 131 | 173 | 293 | 137 | −53 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 226.764 kr. i 2022 til 93.685 kr. i 2026 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 227 | 30 | 157 | 238 | 94 | −61 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 66.414 kr. i 2022 til 43.525 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 101 | 17 | 55 | 44 | −21 % | |
| Passiver i alt | 293 | 131 | 173 | 293 | 137 | −53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.