Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørregade 44, 6100 Haderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,4 % | -35,8 % | -181,7 % | 28,9 % | -75,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 150,4 % | 14,5 % | 10,9 % | 8,5 % | 7,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 63,7 % | 98,8 % | 92,8 % | 92,3 % | 81,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,4 % | -36,2 % | -195,7 % | 31,3 % | -92,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -31.000 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 63,7 % | 98,8 % | 92,8 % | 92,3 % | 81,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 36,3 % | 1,2 % | 7,2 % | 7,7 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 63,7 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,8 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -31.000 kr. i 2021 til -19.204 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -29 | -17 | -15 | -19 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -31 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.254.289 kr. i 2021 til -1.257.362 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.254 | -2.063 | -3.718 | 835 | -1.257 | −251 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.274.137 kr. i 2021 til -1.252.512 kr. i 2025 (−198 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.274 | -2.054 | -3.714 | 839 | -1.253 | −249 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 12.123 | 5.728 | 2.029 | 2.880 | 1.645 | −43 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.123 | 5.728 | 2.029 | 2.880 | 1.645 | −43 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 43.625 kr. i 2021 til 366 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 0 | 0 | 2 | 0 | −80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 103 | 10 | 16 | 19 | 22 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 12.226 | 5.738 | 2.045 | 2.899 | 1.667 | −42 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.782.158 kr. i 2021 til 1.355.243 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.782 | 5.671 | 1.898 | 2.675 | 1.355 | −49 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.375.595 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.376 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 68.444 kr. i 2021 til 311.829 kr. i 2025 (+356 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 68 | 66 | 147 | 224 | 312 | +39 % | |
| Passiver i alt | 12.226 | 5.738 | 2.045 | 2.899 | 1.667 | −42 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev