Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mølleskovvej 4, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 63,4 % | 4,5 % | 34,6 % | 11,3 % | 25,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 34,7 % | 53,8 % | 69,8 % | 73,2 % | 79,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 182,6 % | 8,4 % | 49,6 % | 15,4 % | 32,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,7 % | 53,8 % | 69,8 % | 73,2 % | 79,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,3 % | 46,2 % | 30,2 % | 26,8 % | 20,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2022 til -10.375 kr. i 2026 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -6 | -8 | -10 | −36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 772.490 kr. i 2022 til 467.022 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 772 | 39 | – | – | 467 | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 772.490 kr. i 2022 til 511.224 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 772 | 39 | 454 | 167 | 511 | +206 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.219 | 572 | 1.052 | 846 | 1.143 | +35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.219 | 572 | 1.052 | 846 | 1.143 | +35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 286.309 kr. i 2023 til 812.728 kr. i 2026 (+184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 286 | 260 | 633 | 813 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 286 | 260 | 633 | 857 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 1.219 | 858 | 1.312 | 1.479 | 2.001 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 423.091 kr. i 2022 til 1.593.834 kr. i 2026 (+277 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 423 | 462 | 916 | 1.083 | 1.594 | +47 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 594.000 kr. i 2022 til 394.000 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 594 | 394 | 394 | 394 | 394 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 202.152 kr. i 2022 til 12.738 kr. i 2026 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 202 | 3 | 3 | 3 | 13 | +410 % | |
| Passiver i alt | 1.219 | 858 | 1.312 | 1.479 | 2.001 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus