Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ejetoften 48, 4632 Bjæverskov · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 35,1 % | 19,4 % | 26,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 35,2 % | 19,4 % | 26,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.005 kr. i 2021 til -8.190 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -6 | -6 | -8 | -8 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.527 kr. i 2024 til -8.190 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -8 | -8 | −9 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.896.712 kr. i 2022 til 1.220.191 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.897 | 1.331 | 743 | 1.220 | +64 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 996.397 kr. i 2021 til 1.220.191 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 996 | 1.897 | 1.331 | 743 | 1.220 | +64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.342 | 3.545 | 3.732 | 3.733 | 4.386 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.342 | 3.545 | 3.732 | 3.733 | 4.386 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.512 kr. i 2021 til 168.013 kr. i 2025 (+11012 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 15 | 59 | 101 | 168 | +66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 15 | 59 | 101 | 168 | +66 % | |
| Aktiver i alt | 2.343 | 3.560 | 3.791 | 3.834 | 4.554 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.338.071 kr. i 2021 til 4.549.268 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.338 | 3.555 | 3.786 | 3.829 | 4.549 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.170 kr. i 2021 til 5.171 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | +0 % | |
| Passiver i alt | 2.343 | 3.560 | 3.791 | 3.834 | 4.554 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.