Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Valnøddehaven 5, 7080 Børkop · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -23 % | 16,9 % | 19,6 % | 19,6 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 190,3 % | 57,4 % | 212,4 % | 227,3 % | 707,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 59,9 % | 65,3 % | 71,3 % | 71,8 % | 90 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -38,5 % | 25,9 % | 27,5 % | 27,3 % | 12,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 59,9 % | 65,3 % | 71,3 % | 71,8 % | 90 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 40,1 % | 34,7 % | 28,7 % | 28,2 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 0,6 % | 160 % | 192,6 % | 600,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.131 kr. i 2021 til -8.364 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -8 | -8 | -8 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -200.863 kr. i 2021 til 159.987 kr. i 2025 (+180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -201 | 186 | 212 | 292 | 160 | −45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -162.867 kr. i 2021 til 160.804 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -163 | 148 | 216 | 296 | 161 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 167 | 701 | 432 | 543 | 407 | −25 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 167 | 701 | 432 | 543 | 407 | −25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.394 kr. i 2021 til 828.182 kr. i 2025 (+59310 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 506 | 818 | 828 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 540 | 175 | 672 | 965 | 975 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 707 | 875 | 1.104 | 1.509 | 1.383 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 423.306 kr. i 2021 til 1.244.679 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 423 | 571 | 788 | 1.084 | 1.245 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 283.836 kr. i 2021 til 137.883 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 304 | 316 | 425 | 138 | −68 % | |
| Passiver i alt | 707 | 875 | 1.104 | 1.509 | 1.383 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Børkop — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.