Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gartnervænget 39, 7130 Juelsminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | 92,1 % | 98,1 % | 93,2 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,7 % | 13 % | 7,7 % | 23,6 % | 8,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 213,6 % | 153 % | 112,2 % | 99,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 99,3 % | 89 % | 79,4 % | 74,7 % | 74,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,8 % | 14,6 % | 9,8 % | 31,6 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,3 % | 89 % | 79,4 % | 74,7 % | 74,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,7 % | 11 % | 20,6 % | 25,3 % | 25,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 146,1 % | 51,4 % | 37,7 % | 29,1 % | 37,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 58.496 kr. i 2023 til 96.956 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 58 | 240 | 97 | −60 % | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 103.643 kr. i 2021 til 90.319 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 120 | 54 | 235 | 90 | −62 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 120.233 kr. i 2021 til 88.376 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 103 | 64 | 249 | 88 | −65 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 120.233 kr. i 2021 til 88.376 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 103 | 64 | 249 | 88 | −65 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 560 | 608 | 567 | 756 | 803 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 560 | 608 | 567 | 756 | 803 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.305 kr. i 2021 til 103.487 kr. i 2025 (+1317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 45 | 64 | 78 | 103 | +33 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 162 | 187 | 262 | 300 | 277 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 722 | 795 | 828 | 1.056 | 1.080 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 716.976 kr. i 2021 til 802.192 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 717 | 707 | 657 | 789 | 802 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2021 til 277.559 kr. i 2025 (+5451 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 87 | 171 | 267 | 278 | +4 % | |
| Passiver i alt | 722 | 795 | 828 | 1.056 | 1.080 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske