Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Barupvejen 15, 4660 Store Heddinge · Støtteaktiviteter i forbindelse med skovbrug
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 4,6 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 79,6 % | 33,7 % | 35,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 241,2 % | 743,8 % | 302,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 82,8 % | 93,9 % | 81,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 96 % | 35,9 % | 43,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.290.639 kr. | 1.211.276 kr. | 1.818.028 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,8 % | 93,9 % | 81,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,2 % | 6,1 % | 18,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 171,9 % | 510,8 % | 163,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.111.804 kr. i 2024 til 2.986.971 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 2.112 | 2.987 | +41 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 1.169 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.213.262 kr. i 2023 til 1.382.412 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.213 | 752 | 1.382 | +84 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.212.637 kr. i 2023 til 1.381.864 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.213 | 743 | 1.382 | +86 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 970.395 kr. i 2023 til 1.050.991 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 970 | 550 | 1.051 | +91 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 715 | 892 | 1.391 | +56 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 715 | 892 | 1.391 | +56 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 359.493 kr. i 2023 til 841.405 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 359 | 510 | 841 | +65 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 504 | 742 | 1.554 | +109 % | |
| Aktiver i alt | 1.220 | 1.635 | 2.945 | +80 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.010.395 kr. i 2023 til 2.410.758 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.010 | 1.535 | 2.411 | +57 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 209.160 kr. i 2023 til 513.338 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 209 | 100 | 513 | +415 % | |
| Passiver i alt | 1.220 | 1.635 | 2.945 | +80 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 3 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Store Heddinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns