Ikke beregnet
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Svendgårdsvej 18, 8330 Beder · Anden udgivelse af software
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 23,1 % | 31,8 % | 30,2 % | 27,2 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 95,5 % | 92,1 % | 93,4 % | 96,7 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,2 % | 34,6 % | 32,4 % | 28,1 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,5 % | 92,1 % | 93,4 % | 96,7 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Gældsandel | 4,5 % | 7,9 % | 6,6 % | 3,3 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 118.720 kr. i 2021 til 80.172 kr. i 2024 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 138 | 118 | 80 | – | – | |
| Personaleomkostninger | 54 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 64.370 kr. i 2021 til 80.172 kr. i 2024 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 138 | 118 | 80 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 62.147 kr. i 2021 til 79.820 kr. i 2024 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 136 | 117 | 80 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 48.639 kr. i 2021 til 62.198 kr. i 2024 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 106 | 91 | 62 | – | – | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 208.825 kr. i 2021 til 228.312 kr. i 2024 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 209 | 334 | 300 | 228 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 211 | 334 | 301 | 229 | – | – | |
| Aktiver i alt | 211 | 334 | 301 | 229 | – | – | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 201.365 kr. i 2021 til 221.068 kr. i 2024 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 201 | 308 | 281 | 221 | – | – | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.510 kr. i 2021 til 7.622 kr. i 2024 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 27 | 20 | 8 | – | – | |
| Passiver i alt | 211 | 334 | 301 | 229 | – | – | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Beder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus