Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hannerupvej 23, 9620 Aalestrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 29,3 % | 19,8 % | 67,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 510,3 % | 929,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 95,4 % | 96 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 30,7 % | 20,6 % | 67,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 95,4 % | 96 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 4,6 % | 4 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 18,7 % | 594,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.250 kr. i 2021 til -68.588 kr. i 2025 (−1206 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -9 | -8 | -8 | -69 | −785 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | -8 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.088.030 kr. i 2021 til 13.087.875 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.088 | 9.702 | 7.457 | 6.123 | 13.088 | +114 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.063.654 kr. i 2021 til 12.943.643 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.064 | 9.698 | 7.422 | 6.017 | 12.944 | +115 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17.388 | 19.573 | 19.375 | 19.026 | 4.800 | −75 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 17.388 | 19.573 | 19.375 | 19.026 | 4.800 | −75 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.606.153 kr. i 2021 til 6.303.588 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.606 | 3.698 | 218 | 7.258 | 6.304 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.506 | 5.475 | 5.929 | 11.355 | 14.341 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 22.894 | 25.048 | 25.305 | 30.380 | 19.141 | −37 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 22.022.706 kr. i 2021 til 19.103.079 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.023 | 24.221 | 24.143 | 29.159 | 19.103 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 870.924 kr. i 2021 til 38.309 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 871 | 827 | 1.162 | 1.221 | 38 | −97 % | |
| Passiver i alt | 22.894 | 25.048 | 25.305 | 30.380 | 19.141 | −37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalestrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg