Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Blomstermarken 47, 9530 Støvring · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 5,5 % | -1,8 % | 2,4 % | 0,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 2,6 % | 2,9 % | 4,4 % | 7,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 19,7 % | 17,8 % | 20 % | 20,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,9 % | -10,3 % | 11,8 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 19,7 % | 17,8 % | 20 % | 20,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 80,3 % | 82,2 % | 80 % | 79,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,6 % | 1,9 % | 2,8 % | 5,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 201.945 kr. i 2022 til 47.687 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 202 | 255 | 83 | 71 | 48 | −33 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 4.752 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 135 | 68 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 197.193 kr. i 2022 til 47.687 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 197 | 120 | 14 | 71 | 48 | −33 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 164.777 kr. i 2022 til 13.191 kr. i 2026 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 83 | -22 | 36 | 13 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 127.267 kr. i 2022 til 10.331 kr. i 2026 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 127 | 65 | -22 | 28 | 10 | −63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.152 | 1.152 | 1.152 | 1.152 | 1.152 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.152 | 1.152 | 1.152 | 1.152 | 1.152 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 150.205 kr. i 2022 til 49.485 kr. i 2026 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 150 | 23 | 19 | 26 | 49 | +87 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 179 | 23 | 28 | 42 | 69 | +63 % | |
| Aktiver i alt | 1.332 | 1.176 | 1.180 | 1.194 | 1.221 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 167.267 kr. i 2022 til 248.869 kr. i 2026 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 232 | 210 | 239 | 249 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 37.510 kr. i 2022 til 55.704 kr. i 2023 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 38 | 56 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.126.734 kr. i 2022 til 972.175 kr. i 2026 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.127 | 888 | 970 | 956 | 972 | +2 % | |
| Passiver i alt | 1.332 | 1.176 | 1.180 | 1.194 | 1.221 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild