Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordkrogen 2, 7300 Jelling · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,8 % | 89,9 % | 35,1 % | 20,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 307,6 % | 241,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,2 % | 98,1 % | 82,5 % | 81,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,5 % | 91,7 % | 42,5 % | 25,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,2 % | 98,1 % | 82,5 % | 81,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,8 % | 1,9 % | 17,5 % | 18,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 15,4 % | 9,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 0 kr. i 2022 til 201.023 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 432 | 261 | 201 | −23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -6.071 kr. i 2022 til 196.554 kr. i 2025 (+3338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 428 | 256 | 197 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -2.092 kr. i 2022 til 203.472 kr. i 2025 (+9826 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 428 | 255 | 203 | −20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.092 kr. i 2022 til 203.472 kr. i 2025 (+9826 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 428 | 255 | 203 | −20 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 44 | 476 | 337 | 538 | +60 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 44 | 476 | 337 | 538 | +60 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 19.565 kr. i 2024 til 17.150 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 20 | 17 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 391 | 454 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 44 | 476 | 728 | 992 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 37.908 kr. i 2022 til 804.068 kr. i 2025 (+2021 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 467 | 601 | 804 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.072 kr. i 2022 til 187.500 kr. i 2025 (+2988 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 9 | 127 | 188 | +48 % | |
| Passiver i alt | 44 | 476 | 728 | 992 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jelling — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.