Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Valhøjs Alle 68A, 2610 Rødovre · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,5 % | 17,1 % | 9,8 % | 14,3 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 57,3 % | 84 % | 55,2 % | 183,6 % | 186,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 32,9 % | 49,7 % | 61,7 % | 75,5 % | 80,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 31,9 % | 34,4 % | 15,9 % | 18,9 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 102.031 kr. | 141.783 kr. | 93.562 kr. | 119.514 kr. | 55.149 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 32,9 % | 49,7 % | 61,7 % | 75,5 % | 80,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,1 % | 50,3 % | 38,3 % | 24,5 % | 19,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 33,4 % | 46,3 % | 29,4 % | 93,9 % | 84,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 492.364 kr. i 2021 til 408.236 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 492 | 654 | 471 | 427 | 408 | −4 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 390.333 kr. i 2021 til 353.087 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 390 | 513 | 378 | 307 | 353 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 63.206 kr. i 2021 til 16.324 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 103 | 55 | 81 | 16 | −80 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 61.316 kr. i 2021 til 14.020 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 61 | 99 | 55 | 81 | 14 | −83 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 47.005 kr. i 2021 til 10.852 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 47 | 77 | 43 | 62 | 11 | −83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 271 | 233 | 314 | 275 | 311 | +13 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9 | 39 | 39 | 9 | 9 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 280 | 272 | 353 | 284 | 320 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 97.519 kr. i 2021 til 46.327 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 99 | 43 | 78 | 46 | −41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 168 | 180 | 80 | 153 | 102 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 448 | 452 | 433 | 437 | 423 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 147.278 kr. i 2021 til 340.358 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 147 | 225 | 267 | 330 | 340 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 292.191 kr. i 2021 til 55.033 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 214 | 145 | 83 | 55 | −34 % | |
| Passiver i alt | 448 | 452 | 433 | 437 | 423 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre