Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 55,5 % | 97,7 % | 97,2 % | 57,7 % | 40,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 97,6 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 55,5 % | 97,7 % | 97,2 % | 59,1 % | 41,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 97,6 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 2,4 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 792,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.224 kr. i 2022 til -62.769 kr. i 2025 (−1386 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -4 | -4 | -5 | -63 | −1130 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -62.769 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -4 | -4 | -5 | -63 | −1130 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 834.602 kr. i 2021 til 2.649.698 kr. i 2025 (+217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 835 | 2.108 | 2.099 | 2.882 | 2.650 | −8 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 834.602 kr. i 2021 til 2.612.936 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 835 | 2.110 | 2.100 | 2.764 | 2.613 | −5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.920 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 835 | 1 | 1 | 2 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 835 | 1 | 1 | 2 | 1.920 | +83270 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 667.977 kr. i 2021 til 2.358.974 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 668 | 2.157 | 566 | 919 | 2.359 | +157 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 668 | 2.159 | 2.159 | 4.788 | 4.464 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 1.503 | 2.160 | 2.160 | 4.790 | 6.384 | +33 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.502.579 kr. i 2021 til 6.357.025 kr. i 2025 (+323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.503 | 2.160 | 2.160 | 4.674 | 6.357 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 115.940 kr. i 2024 til 27.139 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 116 | 27 | −77 % | |
| Passiver i alt | 1.503 | 2.160 | 2.160 | 4.790 | 6.384 | +33 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus