Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tvebjergvej 52, 9600 Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -9,6 % | -8,2 % | 74,2 % | 76,3 % | 63,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 210,7 % | 134,5 % | 304,6 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 52,5 % | 25,6 % | 67,2 % | 91,7 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -18,2 % | -32 % | 110,4 % | 83,2 % | 64,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,5 % | 25,6 % | 67,2 % | 91,7 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,5 % | 74,4 % | 32,8 % | 8,3 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 81,1 % | 1,3 % | 1,2 % | 1,1 % | 154,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.375 kr. i 2022 til -13.182 kr. i 2026 (−201 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -6 | -6 | -6 | -13 | −111 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 141.111 kr. i 2024 til 1.145.887 kr. i 2026 (+712 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 141 | 633 | 1.146 | +81 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.676 kr. i 2022 til 1.145.887 kr. i 2026 (+24606 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -6 | 141 | 633 | 1.146 | +81 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.272 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.272 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 18.777 kr. i 2022 til 34.265 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 1 | 1 | 1 | 34 | +4556 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 49 | 76 | 190 | 829 | 522 | −37 % | |
| Aktiver i alt | 49 | 76 | 190 | 829 | 1.794 | +116 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 25.632 kr. i 2022 til 1.771.425 kr. i 2026 (+6811 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 19 | 128 | 761 | 1.771 | +133 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 23.145 kr. i 2022 til 22.191 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 56 | 62 | 69 | 22 | −68 % | |
| Passiver i alt | 49 | 76 | 190 | 829 | 1.794 | +116 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands