God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ageren 26, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,8 % | -8 % | -29,3 % | 49,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 671,6 % | 660,6 % | 163,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 2 % | -5,8 % | -36,3 % | 30,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -89,8 % | 137,2 % | 80,5 % | 159,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 2 % | -5,8 % | -36,3 % | 30,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98 % | 105,8 % | 136,3 % | 69,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 671,6 % | 265,4 % | 0,9 % | 3,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.420 kr. i 2022 til -9.887 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -3 | -4 | -10 | −154 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | -10 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -18.920 kr. i 2022 til 777.774 kr. i 2025 (+4211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -78 | – | 778 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -18.920 kr. i 2022 til 777.774 kr. i 2025 (+4211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -78 | -234 | 778 | +432 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.000 | 943 | 730 | 1.217 | +67 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.000 | 943 | 730 | 1.217 | +67 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 33.580 kr. i 2022 til 1.057 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34 | 13 | 0 | 1 | +177 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 34 | 33 | 70 | 368 | +423 % | |
| Aktiver i alt | 1.034 | 976 | 800 | 1.585 | +98 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 21.080 kr. i 2022 til 487.019 kr. i 2025 (+2210 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | -57 | -291 | 487 | +268 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.007.500 kr. i 2022 til 1.069.167 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.008 | 1.028 | 1.048 | 1.069 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2022 til 28.563 kr. i 2025 (+471 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 43 | 29 | −34 % | |
| Passiver i alt | 1.034 | 976 | 800 | 1.585 | +98 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved