Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borgbygård Alle 32, 2770 Kastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,5 % | 6,2 % | -5,4 % | -49,5 % | -59,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 756 % | 906,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,1 % | 97,2 % | 99,8 % | 98,3 % | 57,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,8 % | 6,3 % | -5,4 % | -50,4 % | -103,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,1 % | 97,2 % | 99,8 % | 98,3 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,9 % | 2,8 % | 0,2 % | 1,7 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 667,3 % | 658,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.000 kr. i 2021 til -15.876 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -11 | -16 | -16 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.000 kr. i 2021 til -15.876 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -11 | – | -16 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 443.260 kr. i 2021 til -1.826.756 kr. i 2025 (−512 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 443 | 338 | -308 | -1.850 | -1.827 | +1 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 443.260 kr. i 2021 til -1.832.168 kr. i 2025 (−513 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 443 | 383 | -304 | -1.851 | -1.832 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.572 | 4.652 | 4.057 | 2.579 | 371 | −86 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.572 | 4.652 | 4.057 | 2.579 | 371 | −86 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.149.647 kr. i 2021 til 937.748 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.150 | 1.139 | 1.138 | 1.123 | 938 | −16 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.302 | 1.568 | 1.538 | 1.156 | 2.701 | +134 % | |
| Aktiver i alt | 5.874 | 6.220 | 5.595 | 3.735 | 3.072 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.701.892 kr. i 2021 til 1.772.658 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.702 | 6.047 | 5.584 | 3.672 | 1.773 | −52 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 172.279 kr. i 2021 til 65.266 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 172 | 173 | 11 | 63 | 65 | +4 % | |
| Passiver i alt | 5.874 | 6.220 | 5.595 | 3.735 | 3.072 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby