God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Agerhønevej 45, 4930 Maribo · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 10,4 | 10,2 | 9,1 | 10,2 | 8,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 25,9 % | 33,5 % | 5,3 % | -2,3 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 20 % | 40,6 % | 546,5 % | 398,1 % | 18,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 36,8 % | 61,2 % | 72,7 % | 70,6 % | 72 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 70,6 % | 54,8 % | 7,3 % | -3,3 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 42.230 kr. | 41.549 kr. | 37.205 kr. | 41.576 kr. | 35.814 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,8 % | 61,2 % | 72,7 % | 70,6 % | 72 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,2 % | 38,8 % | 27,3 % | 29,4 % | 28 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 14,9 % | 27,5 % | 163 % | 194,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 42.230 kr. i 2021 til 35.814 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 42 | 37 | 42 | 36 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 38.162 kr. i 2021 til 31.746 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 38 | 37 | 33 | 38 | 32 | −15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 464.312 kr. i 2021 til 14.910 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 464 | 666 | 86 | -31 | 15 | +149 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 470.866 kr. i 2021 til 11.810 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 471 | 670 | 85 | -33 | 12 | +135 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 537 | 533 | 529 | 525 | 521 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.129 | 1.306 | 699 | 657 | 656 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.666 | 1.839 | 1.228 | 1.182 | 1.177 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 110.963 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 107 | 114 | 125 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 149 | 159 | 382 | 256 | 62 | −76 % | |
| Aktiver i alt | 1.815 | 1.998 | 1.610 | 1.437 | 1.239 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 667.386 kr. i 2021 til 892.143 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 667 | 1.223 | 1.171 | 1.015 | 892 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 403.672 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 404 | 383 | 370 | 355 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 743.937 kr. i 2021 til 338.885 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 744 | 391 | 70 | 64 | 339 | +427 % | |
| Passiver i alt | 1.815 | 1.998 | 1.610 | 1.437 | 1.239 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Maribo — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lolland