Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amager Landevej 224, 2770 Kastrup · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1 | 0,9 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,9 % | 1,4 % | 2,9 % | -6,3 % | -25,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 157,6 % | 166,7 % | 194,1 % | 159,5 % | 131,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | 42,4 % | 44,5 % | 51,6 % | 39,5 % | 25,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,3 % | 3,1 % | 5,7 % | -16 % | -98,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 36.355 kr. | 14.230 kr. | 15.036 kr. | -16.488 kr. | -60.306 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,4 % | 44,5 % | 51,6 % | 39,5 % | 25,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,6 % | 55,5 % | 48,4 % | 60,5 % | 74,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 18,3 % | 50,2 % | 11,8 % | 26,5 % | 20,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 283.292 kr. i 2021 til 178.625 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 283 | 333 | 211 | 267 | 179 | −33 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 246.937 kr. i 2021 til 238.931 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 247 | 319 | 196 | 283 | 239 | −16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 35.494 kr. i 2021 til -65.471 kr. i 2025 (−284 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 9 | 10 | -22 | -65 | −202 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 34.738 kr. i 2021 til -65.465 kr. i 2025 (−288 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 5 | 10 | -22 | -65 | −203 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 26.686 kr. i 2021 til -53.616 kr. i 2025 (−301 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 4 | 7 | -17 | -54 | −210 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25 | 20 | 15 | 9 | 4 | −55 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 20 | 15 | 9 | 4 | −55 % | |
| Varebeholdninger | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 28.426 kr. i 2021 til 32.587 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 74 | 14 | 44 | 33 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 245 | 246 | 228 | 264 | 210 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 270 | 266 | 243 | 274 | 214 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 114.569 kr. i 2021 til 54.365 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | 118 | 125 | 108 | 54 | −50 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 155.600 kr. i 2021 til 159.463 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | 147 | 118 | 166 | 159 | −4 % | |
| Passiver i alt | 270 | 266 | 243 | 274 | 214 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby