God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bagsværdvej 92, 2800 Kgs. Lyngby · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,4 % | 0,7 % | -0,2 % | 3,9 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 254,2 % | 343,9 % | 698,7 % | 651,2 % | 705,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 12,9 % | 13,2 % | 12,3 % | 15,3 % | 19,6 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,8 % | 5 % | -1,7 % | 25,3 % | 18 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 12,9 % | 13,2 % | 12,3 % | 15,3 % | 19,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 87,1 % | 86,8 % | 87,7 % | 84,7 % | 80,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 4 % | 1,3 % | 31,6 % | 26,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 436.512 kr. i 2022 til 874.023 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 437 | 603 | 500 | 600 | 874 | +46 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 55.157 kr. i 2022 til 71.927 kr. i 2026 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 74 | 99 | 59 | 72 | +21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 381.355 kr. i 2022 til 802.096 kr. i 2026 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 381 | 550 | 409 | 541 | 802 | +48 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 63.877 kr. i 2022 til 669.719 kr. i 2026 (+948 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 119 | -39 | 796 | 670 | −16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 49.841 kr. i 2022 til 539.851 kr. i 2026 (+983 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 93 | -31 | 621 | 540 | −13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.695 | 12.716 | 12.724 | 13.388 | 12.800 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.695 | 12.716 | 12.724 | 13.388 | 12.800 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 95.440 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 17 | 4 | 130 | 95 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.101 | 1.478 | 2.236 | 2.669 | 2.507 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 13.796 | 14.194 | 14.960 | 16.057 | 15.307 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.774.236 kr. i 2022 til 2.997.094 kr. i 2026 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.774 | 1.867 | 1.837 | 2.457 | 2.997 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 10.473.061 kr. i 2022 til 10.644.582 kr. i 2026 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.473 | 10.776 | 11.692 | 11.922 | 10.645 | −11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 433.307 kr. i 2022 til 355.185 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 433 | 430 | 320 | 410 | 355 | −13 % | |
| Passiver i alt | 13.796 | 14.194 | 14.960 | 16.057 | 15.307 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kgs. Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk