Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Askhøj 11, 2850 Nærum · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,8 % | 6,2 % | 17,1 % | 9,1 % | 20 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 951,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,2 % | 92,6 % | 89,5 % | 94,2 % | 91,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,4 % | 6,7 % | 19,1 % | 9,7 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,2 % | 92,6 % | 89,5 % | 94,2 % | 91,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,8 % | 7,4 % | 10,5 % | 5,8 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 179,7 % | 278,4 % | 183,1 % | 393,1 % | 216,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.093.901 kr. i 2021 til 1.857.027 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.094 | 1.192 | 1.883 | 1.182 | 1.857 | +57 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 965.867 kr. i 2021 til 984.398 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 966 | 742 | 1.379 | 1.068 | 984 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 114.529 kr. i 2024 til 872.629 kr. i 2025 (+662 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 115 | 873 | +662 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 295.988 kr. i 2021 til 1.167.112 kr. i 2025 (+294 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 296 | 221 | 756 | 420 | 1.167 | +178 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 229.040 kr. i 2021 til 909.294 kr. i 2025 (+297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 229 | 170 | 588 | 324 | 909 | +180 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 271.928 kr. i 2021 til 806.262 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 272 | 566 | 662 | 813 | 806 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.588 | 2.753 | 3.441 | 3.550 | 4.558 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 2.588 | 2.753 | 3.441 | 3.550 | 4.558 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.437.063 kr. i 2021 til 4.184.551 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.437 | 2.550 | 3.079 | 3.343 | 4.185 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 151.292 kr. i 2021 til 372.962 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 151 | 203 | 362 | 207 | 373 | +80 % | |
| Passiver i alt | 2.588 | 2.753 | 3.441 | 3.550 | 4.558 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal