Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bovneager 8, 2600 Glostrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1 % | -16,8 % | 16,3 % | 14,4 % | 4,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 94,7 % | 972 % | >999 % | 947,6 % | 896,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,1 % | 91,4 % | 92,8 % | 90,7 % | 90 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,1 % | -18,4 % | 17,5 % | 15,9 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,1 % | 91,4 % | 92,8 % | 90,7 % | 90 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,9 % | 8,6 % | 7,2 % | 9,3 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 94,7 % | 258,4 % | 55,6 % | 118,1 % | 152 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -1.348 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -8 | -1 | -1 | -1 | −13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.452 kr. i 2021 til 25.261 kr. i 2025 (+832 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -64 | 72 | 80 | 25 | −69 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.452 kr. i 2021 til 19.217 kr. i 2025 (+657 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -51 | 58 | 63 | 19 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 327 | 50 | 49 | 51 | 50 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 327 | 50 | 49 | 51 | 50 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 22.930 kr. i 2021 til 69.851 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 67 | 14 | 48 | 70 | +45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 23 | 251 | 311 | 387 | 412 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 350 | 301 | 359 | 437 | 462 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 325.615 kr. i 2021 til 415.665 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 326 | 275 | 333 | 396 | 416 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 24.217 kr. i 2021 til 45.966 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 26 | 26 | 41 | 46 | +13 % | |
| Passiver i alt | 350 | 301 | 359 | 437 | 462 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup