Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej Vest 21, 6600 Vejen · Installation af isolering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 22,7 % | 32,5 % | 33,4 % | 29,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 129,9 % | 150,3 % | 226 % | 212,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 24,7 % | 34,6 % | 52,5 % | 46,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 92 % | 94 % | 63,6 % | 63,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 804.500 kr. | 1.109.824 kr. | 954.052 kr. | 1.654.656 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 24,7 % | 34,6 % | 52,5 % | 46,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 75,3 % | 65,4 % | 47,5 % | 53,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 89,2 % | 120,5 % | 165,8 % | 157 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.039.112 kr. i 2021 til 5.807.189 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.039 | 5.665 | 5.144 | 3.664 | 5.807 | +58 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.796.671 kr. i 2021 til 4.152.533 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.797 | 4.860 | 4.034 | 2.710 | 4.153 | +53 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 234.044 kr. i 2021 til 1.562.988 kr. i 2025 (+568 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 778 | 1.082 | 897 | 1.563 | +74 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 229.129 kr. i 2021 til 1.547.317 kr. i 2025 (+575 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 229 | 763 | 1.072 | 898 | 1.547 | +72 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 177.823 kr. i 2021 til 1.206.498 kr. i 2025 (+578 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 178 | 592 | 831 | 699 | 1.206 | +73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 85 | 58 | 92 | 251 | 945 | +277 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 85 | 58 | 92 | 251 | 945 | +277 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 482.621 kr. i 2021 til 2.337.004 kr. i 2025 (+384 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 483 | 1.747 | 1.977 | 1.352 | 2.337 | +73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.014 | 2.543 | 2.465 | 1.842 | 3.159 | +72 % | |
| Aktiver i alt | 1.099 | 2.602 | 2.557 | 2.093 | 4.104 | +96 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 231.379 kr. i 2021 til 1.905.722 kr. i 2025 (+724 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 231 | 643 | 884 | 1.099 | 1.906 | +73 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 31.096 kr. i 2023 til 687.362 kr. i 2025 (+2110 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 31 | 175 | 687 | +294 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 865.613 kr. i 2021 til 1.488.470 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 866 | 1.958 | 1.640 | 815 | 1.488 | +83 % | |
| Passiver i alt | 1.099 | 2.602 | 2.557 | 2.093 | 4.104 | +96 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 5 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 8 | 8 | 5 | 8 | +60 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.