Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørretanderupvej 19B, 7400 Herning · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,5 | 0,7 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 1,4 % | -3 % | -1 % | -1,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 46,3 % | 16,8 % | 9,2 % | 5,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 56,5 % | 55,3 % | 35,2 % | 34,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,5 % | -5,4 % | -2,9 % | -4,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 128.771 kr. | 31.593 kr. | 175.040 kr. | 200.185 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 56,5 % | 55,3 % | 35,2 % | 34,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 43,5 % | 44,7 % | 64,8 % | 65,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 37,5 % | 7,3 % | 6,5 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 280.407 kr. i 2021 til 273.263 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 280 | 205 | 110 | 249 | 273 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 232.799 kr. i 2021 til 73.078 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 233 | 76 | 78 | 74 | 73 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -114.013 kr. i 2021 til 60.903 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -114 | 65 | -57 | 64 | 61 | −5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -128.199 kr. i 2021 til -111.114 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -128 | 49 | -143 | -68 | -111 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -99.976 kr. i 2021 til -107.678 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -100 | 64 | -131 | -68 | -108 | −59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.550 | 4.315 | 4.291 | 6.596 | 6.457 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.550 | 4.315 | 4.291 | 6.596 | 6.457 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 283.524 kr. i 2021 til 3.368 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 284 | 168 | 39 | 68 | 3 | −95 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 322 | 207 | 90 | 96 | 58 | −40 % | |
| Aktiver i alt | 3.871 | 4.522 | 4.381 | 6.693 | 6.515 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.090.474 kr. i 2021 til 2.247.183 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.090 | 2.554 | 2.423 | 2.355 | 2.247 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 702.085 kr. i 2021 til 3.273.375 kr. i 2025 (+366 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 702 | 1.521 | 1.420 | 3.293 | 3.273 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 78.758 kr. i 2021 til 994.114 kr. i 2025 (+1162 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | 447 | 538 | 1.045 | 994 | −5 % | |
| Passiver i alt | 3.871 | 4.522 | 4.381 | 6.693 | 6.515 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning