Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lindgrensvej 16, 8920 Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,7 | 2,6 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,1 % | 7,4 % | 8,5 % | 6,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,9 % | 100 % | 99,7 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,4 % | 7,4 % | 8,5 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 19.377 kr. | 18.577 kr. | 21.049 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,9 % | 100 % | 99,7 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,1 % | 0 % | 0,3 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 311,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 19.684 kr. i 2021 til -9.468 kr. i 2025 (−148 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 19 | 19 | 21 | -9 | −145 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 12.408 kr. i 2021 til -9.468 kr. i 2025 (−176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 12 | 11 | 21 | -9 | −145 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.556.759 kr. i 2021 til 981.451 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.557 | 949 | 1.139 | 1.350 | 981 | −27 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.445.131 kr. i 2021 til 953.225 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.445 | 1.025 | 1.051 | 1.267 | 953 | −25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 659 | 644 | 637 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.825 | 5.666 | 4.274 | 4.774 | 4.620 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.483 | 6.310 | 4.911 | 4.774 | 4.620 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 655.185 kr. i 2021 til 2.100.109 kr. i 2025 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 655 | 1.856 | 525 | 1.230 | 2.100 | +71 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.667 | 8.048 | 9.366 | 10.161 | 11.091 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 12.150 | 14.358 | 14.277 | 14.935 | 15.711 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.070.389 kr. i 2021 til 15.707.323 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.070 | 13.762 | 14.273 | 14.897 | 15.707 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 79.587 kr. i 2021 til 3.750 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 595 | 4 | 38 | 4 | −90 % | |
| Passiver i alt | 12.150 | 14.358 | 14.277 | 14.935 | 15.711 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers