Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stranddalen 5, 3060 Espergærde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,2 % | 45,2 % | -3,3 % | 69,8 % | 46,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 144,2 % | 124 % | 115,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 30,7 % | 61 % | 59,7 % | 98,2 % | 95,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -20,2 % | 74,1 % | -5,6 % | 71,1 % | 49 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 30,7 % | 61 % | 59,7 % | 98,2 % | 95,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 69,3 % | 39 % | 40,3 % | 1,8 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 124 % | 115,8 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.875 kr. i 2021 til -16.325 kr. i 2025 (−178 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -11 | -6 | -7 | -16 | −125 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 83.113 kr. i 2022 til 223.686 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 83 | -6 | 262 | 224 | −14 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.875 kr. i 2021 til 223.686 kr. i 2025 (+3907 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 83 | -6 | 262 | 224 | −14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 95 | 95 | 95 | 95 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 95 | 95 | 95 | 95 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 88.988 kr. i 2022 til 384.549 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 89 | 83 | 280 | 385 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 95 | 89 | 83 | 280 | 385 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 95 | 184 | 178 | 375 | 480 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.125 kr. i 2021 til 456.560 kr. i 2025 (+1468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 112 | 106 | 368 | 457 | +24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 65.875 kr. i 2021 til 23.000 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 72 | 72 | 7 | 23 | +241 % | |
| Passiver i alt | 95 | 184 | 178 | 375 | 480 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Espergærde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør